Wczytywanie...

Szpital Eskulap

Osielsko

About Szpital Eskulap

Firma Eskulap należy do pionierów i liderów prywatnej opieki medycznej w regionie. Początki działalności firmy sięgają początku lat 90 XX wieku. Obecnie szpital dysponuje 99 łóżkami w 3 oddziałach – Wieloprofilowym Oddziale Zabiegowym, Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym i Rehabilitacji, Oddziale Intensywnej Terapii. W strukturach placówki znajduje się Centrum Rehabilitacji, Centrum Diagnostyki Obrazowej, Zespół Poradni Specjalistycznych oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Krokiem milowym w historii firmy Eskulap było stworzenie w 2001 roku pierwszego w Bydgoszczy i Regionie Kujawsko-Pomorskim Centrum Chirurgii Jednodniowej. W tej placówce urodziło się i zbierało pierwsze doświadczenia wiele prywatnych firm medycznych regionu.
Kolejnym krokiem rozwojowym było stworzenie w 2012 roku Szpitala Eskulap – Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń w Osielsku. Placówka ta została wyposażona w liczne innowacyjne rozwiązania oraz technologie medyczne, które zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z programów Unii Europejskiej Innowacyjna Gospodarka.
W 2019 roku zrobiliśmy kolejny duży krok rozwojowy dofinansowany z programu UE – Inteligentny Rozwój w którym powstało Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Specjalizujemy się w innowacyjnych i małoinwazyjnych metodach leczenia zabiegowego w szczególności we flebologii, chirurgii naczyniowej i ogólnej, ortopedii, neurochirurgii, a także urologii, ginekologii i laryngologii. Działamy z myślą o pacjentach, którzy oczekują kompleksowego leczenia przez doświadczonych lekarzy, wykorzystujących najnowsze zdobycze medycyny.

Branża
Zdrowie
Liczba pracowników
200
Założone w
2012
Miasto
Osielsko